Přednášky - hlasování

Přihlaš se, abys mohl hlasovat pro přednášky.

Chci taky přednášet!
 • Patrik Vácal

  Jak NeVyhrávat hackathony

  Chtěl bych se s Vámi podělit o svoje zkušenosti z 5 hackathonů na kterých jsem za svůj krátký život byl. Rád bych probral, proč jsou hackathony dobré pro organizace a proč pro účastníky. Výhra totiž není to jediné,co si lze z hackathonu odnést. Myslíte si, že hackathon není pro Vás? Nemusí tomu být tak. Stačí překonat strach z lidí.

  Počet hlasů: 5

 • Pavel König

  Továrny budoucnosti v Minecraftu

  Využití Minecraftu pro tech vzdělávání má obrovský potenciál - 3D, redstone, command block, resource packy, ... Pokud chcete uspět v soutěži nvias.org Future Factory, musíte zvládnout mnohem víc - návrh konceptu, definice a řízení projektu, komunikace, vzdálená spolupráce, řízení změn, příprava prezentace, tvorba videa, marketing na sociálních sítí, ... To všechno až neuvěřitelně děti (tedy mládež) zvládá :-). Chcete vidět prezentace vítězných týmů Future Factory 2018/2019?

  Počet hlasů: 7

 • Gabriele Musella & Oleg Giberstein

  From Blockchain to Open-Source Finance (in English)

  When the Bitcoin Whitepaper was released at the high-point of the 2008 financial crisis, few would have predicted the major implications it would have, not just for a small group of internet enthusiasts but for Global Finance. Yet, 10 years after the mining of the first Bitcoin, ambitious projects are building the rails on which a decentralized financial system will operate. A Blockchain-based financial system built on the principles of 1) permissionless access, 2) interoperability and 3) open-source could change the way how the financial system operates forever. This talk will explore the opportunities and challenges which lie ahead.

  Počet hlasů: 8

 • Daniel Klečka

  Nikoho nezajímá, kdo jste

  Máte fungující firmu s historií, posláním, firemní kulturou, strategií značky, ale nikoho to nezajímá. Zní to možná krutě, protože určitě berete svou firmu jako své další dítě. Roky jste ji budovali, stálo vás to spoustu času, peněz i vrásek. Ale ego stranou. Proč?!

  Počet hlasů: 10

 • Martina Macáková

  Nauč se poznat kvalitní potravinu

  Jak se zorientovat v džungli potravin, najít si tu nejkvalitnější a přitom se nezruinovat? I o tom bude tato přednáška. Prozradím vám několik jednoduchých triků, jak se naučit poznat to nejlepší na první dobrou. Stále v obchodech váháte, zda sáhnout po konkrétní značce? Bojíte se sáhnout po nejlevnější, protože se obáváte kvality? Ztrácíte se ve složeních, obalech? Pojďme se společně zbavit strachu a najít cestu.

  Počet hlasů: 10

 • Tomáš Malich

  Projektem k obnovení vášně

  I v tak zajímavém světě, jako je svět programování, může opadnout vášeň. Bez nadšení se ale začneme stávat otroky práce. Je pak potřeba změnit zaměstnání, sebe a nebo něco úplně jiného?

  Počet hlasů: 10

 • Michal Skop

  Open data jsou naše ropa?

  Ropu máj Saudi a v ČR Komárek. Zlata ve Vydře taky moc není. Může se tuto nahradit open datama? "Data vám nemůžem dát, protože byste je mohli dezinterpretovat." "Tohle zveřejňování, se to nesmí zase tak moc přehánět." <Přidej svoji výmluvu> Jestli jste na barcampu ještě neviděli přednášku od člověka, co dělá občas i pro vnitro (to jako fakt Ministerstvo vnitra ČR :-) ) a sepisuje obsah přednášky poslední den před deadline na mobilu na pyvu, tak jste na správném místě.

  Počet hlasů: 11

 • Stanislav Skalický a Tomáš Krejčí

  Startupy ze Mlýna

  Spousta dnešních startupů zažívá “jepičí” život. Jak se s takovou věcí vypořádat? Není to vlastně normální? Přirozené? A co naproti tomu velké společnosti? Jak to, že těm se daří přežívat? Pojdme rozebrat častou otázku mnoha uchazečů o práci: Startup nebo Korporát? Pro koho je přednáška určená? Přemýšleli jste někdy nad problematikou startupů a korporátů? Přijďte nahlédnout na problematiku z různých úhlů.

  Počet hlasů: 11

 • Honza Slavík

  Papírové IT

  Výsledek mého experimentu, kdy jsem děti na základní škole učil jak funguje počítač, internet jen s pomocí tužky, papíru, lepítek a několika designérských metod.

  Počet hlasů: 12

 • Marek Čech

  12+1 problémů webové analytiky

  Pojďme se společně podívat na chyby v nastavení webové analytiky, se kterými se digitální analytik i dnes v roce 2019 setkává denně. Ukážeme si, jak jim předejít a jak je upravit, Poočku nahládneme i na problematiku měřící strategie, která umožňuje s problémy systematicky bojovat. Přednáška bude pro všechny od manažerů a stratégů, přes markeťáky až po vývojáře. Tyto chyby se týkají všech skupin a všem komplikují životy a přidělávají práci, O smysluplném digitálním marketingu si pak můžeme nechat jen zdát.

  Počet hlasů: 12

 • David Žahour

  Jak se staví vesmírný satelit

  Chcete slyšet jak se rodí projekt, jehož cílem je mít studentské experimenty na oběžné dráze? V rámci přednášky uslyšíte jak se liší programování na zemi a ve vesmíru, jak se dělá hardware, který má vydržet vysokou dávku radiace a další zajímavosti o vývoji vesmírného HW.

  Počet hlasů: 13

 • Josef Steinberger

  Jak vybudovat startup z univerzitního výzkumu

  Přednáška bude o partě univerzitních nadšenců ze Západočeské univerzity, kteří zkoumali komerčně zajímavou oblast, vstoupili do světa byznysu, prošli akcelerátorem, založili firmu a dostali svůj software do známých korporací. Ze vzorečků tak vznikla firma SentiSquare, která know-how zpracování textových dat využívá k zefektivnění komunikace korporací a jejich zákazníků. Náš příběh může ukázat cestu a úskalí podobným nadšencům do budoucna.

  Počet hlasů: 14

 • Petr Ferschmann

  Ještě lepší API než jste si přáli

  Dobré API je důležité. Co by ovšem mělo dobré API obsahovat a jak by mělo vypadat? Musí být dobře dokumentované, efektivní, konzistentní a také umět dostatečné množství věcí. Povím vám o zkušenostech z návrhu API pro FlexiBee, které používají stovky vývojářů v ČR a naopak o konzumaci stovek API v Dativery.

  Počet hlasů: 14

 • Jakub Bouček

  Trápení s .htaccess na běžném webhostingu

  Ahoj, já jsem Kuba a jsem technik a vývojář webů. Nespokojím se s „nějak to funguje“, ale chci mít vyřešené detaily. Nedávno jsem se pustil do lítého boje s příšerou nazvanou mod_rewrite. Zatím sice nemilosrdně prohrávám, ale už teď jsem si odnesl hodně zkušeností, které vám mohu předat. Například, jak vám může usnadnit práci dobrý webhosting. A naopak kolik trápení nadělá ten špatný. Pokud jsi dočetl až sem, tak buď jsi skvělý vývojář a nebo jsi do mě zamilovaná. V takovém případě na mojí přednášku musíš přijít!

  Počet hlasů: 15

 • Jiří Štěpina

  Rychlost webových stránek a aplikací

  Pomalé weby brzdí v dnešním hektickém životě nás všechny. Google má při hodnocení pro SERP mezi kritérii mimo jiné i rychlost načtení stránek. Ukážeme si nejčastější důvody pomalosti webů a několik typů jak je zrychlit a v některých případech i bez zásahů do kódu.

  Počet hlasů: 16

 • Tomáš Rusňák

  Hypotéka pro OSVČ/Freelancery aneb jaká nás čekají úskalí při vyřizování úvěru.

  Úrokové sazby letí nahoru, ČNB zpřísňuje podmínky, nemovitosti jsou předražené. Ukáži Vám jak se neztratit na současném trhu s hypotékami, co přinese následující období, na co si dát pozor při vyřizování hypotéky, aby se z toho pro Vás nestalo peklo nebo jak posuzují banky bonitu. Přednáška je určena pro všechny, kteří řeší nebo budou řešit vlastní/investiční nemovitost a nemají dostatek finančních prostředků, aby si ji pořídili za cash. :)

  Počet hlasů: 17

 • Slávek Písek

  Jak poznat výherní bankomat

  Děláme to všichni! Platíme v obchodě platebními kartami, vybíráme peníze z bankomatu. Napadlo vás však někdy při zadávání pinu, kdy a kde byl použit první bankomat nebo jak se bankomat na druhém konci planety dozví, že máte na účtu dost peněz? Víte, proč banky za výběr z bankomatu účtují drahé poplatky? Zajímá vás, kolik peněz bývá v bankomatu a jestli by se k nim nešlo nějak dostat? Je pravda, že když do bankomatu vložíte kartu a zadáte pin obráceně, vydá vám bankomat peníze a zavolá policii? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky v přednášce určené všem, kdo mají platební kartu.

  Počet hlasů: 17

 • Jan Potůček

  Web jako továrna na zákazníky

  Webové stránky nejsou jen hezký obrázek na internetu. Je to informační systém, který dokáže zefektivnit vaše podnikání. Prozradím vám, jak přetvořit webové stránky v účinný obchodní nástroj, který zapadne do vaší prodejní strategie. Na co se zaměřit a co naopak nedělat. A jak se dívat na webové stránky marketingovýma a obchodníma očima. Přednáška je určena pro majitele firem, podnikatele i marketéry, pro které je důležitý online prodej a chtějí se prosadit na internetu. A očekávají od webových stránek reálné cíle, měřitelné výsledky a dlouhodobý přínos.

  Počet hlasů: 17

 • Radim Štěpaník

  Serverless aneb rok s AWS lambdou

  Je to téměř rok co jsme začali na našich projektech používat serverless přístup. Za ten rok jsme nabrali ve vývoji na lambdě hodně zkušeností - od vývoje REST API pro mobilní aplikaci přes různé optimalizační úlohy až po malé tooly jako například spouštěč cronových úloh, sledování webů nebo slack notifier. Rád bych se s vámi podělil o naše zkušenosti a zhodnotil tento rok s lambdou. A o čem to bude konkrétně? Během přednášky si ukážeme, jak jednoduše lze vytvořit novou feature v rámci nějaké webové aplikace se serverless frameworkem. Ukážeme si také, jakým způsobem se dají lambdy využít pro asynchronní události, ať už pomocí S3, nebo využití fronty (SQS).

  Počet hlasů: 17

 • Michal Vašíček

  Jak budujeme otevřené rozpoznávání řeči

  Mozilla se s projektem Common Voice snaží vybudovat otevřený dataset pro převod řeči na text (STT). V Česku jsme se toho ujali s vervou a sbíráme data, jak to jen jde. Co a kdo všechno se nám postavilo do cesty, jak si vedeme a kdy to bude hotové vám poví pražák, co o tom něco málo ví.

  Počet hlasů: 19

 • Pavel König

  Program pro AI tvůrce - kdo koho tady učí tu umělou inteligenci?

  "... ten Minecraft už Vás přeci nemůže tak bavit, co teď kluci děláte?" Adam (12 let): "Já si teď programuju chatbota pro Discord" 🤔, tak jsme začali dělat kroužky zaměřené na umělo inteligenci pro děti 12+. Hlasový asistenti, chat boti, počítačové vidění, strojové učení, ... S využitím správných nástrojů je začátek opravdu jednoduchý. Chcete od dětí školení?

  Počet hlasů: 19

 • Martin Hassman

  Cesta k lepšímu učení aneb tři zlaté rady děda Vševěda

  Učíte se podle nových vědeckých poznatků anebo stejně jako ve škole? Minulý rok jsem zkoumal, jak se učit líp. Ledacos jsem zjistil a chci se podělit. Je jedno, zda ještě studujete, nebo se drtíte cizí jazyk, anebo potřebujete vstřebávat novinky vašeho oboru. Na tom, jak dobře a rychle se učíte, závisí vaše kariéra a budoucnost. Neslibuju zázraky, ale určitě pomůžu.

  Počet hlasů: 22

 • Jakub Rychlý

  Fakenews - vše, co potřebujete vědět a nevěděli jste

  Fakenews a dezinformace celkově jsou v posledních pár letech velice spekulovaným tématem. Spousta lidí by si mohla myslet, že "trend" fakenews je již za námi, ale naopak. Právě fakenews a dezinformace ale budou nejspíše, nebo již jsou, základem tzv. hybridní války. Jak se tvoří a jak mohou ovlivnit naší mysl se dozvíte na mé přednášce. Podíváme se hlouběji na to, jak se můžeme proti nim bránit, popř. se jim úplně vyhnout. Dnes totiž falešnou zprávu těžce pozná i velice vzdělaný člověk.

  Počet hlasů: 22

 • Jana Havlickova

  Kdo je tady vůdce smečky?

  Přednáška je pro všechny co chtějí vést nějakou smečku - koček, psů, dětí, kolegů, spoluhráčů, kámošů, sousedů. Mám ráda práci s lidmi a miluju zvířata, skoro všechny kromě klíšťat a komárů. často řeším manažerké techniky, interní komunikaci, manipulaci, procesy a pravidla - teda hlavně jejich absenci nebo porušování. Dnes frčí: management, leadership, manipulace, vedení lidí, spokojenost, worklife balance, motivace, inspirace, komunikace, meeting, briefing, brainstorming, blamestorming a podobný rádoby sofistikovaný slova. Ve zkutečnosto je to vlastně zcela prosté, stačí se podívat na zvířátka, jak to snadno zvládají. Připravila jsem si pro vás takových 7 celkem běžných věcí, na kterých stojí úspěšné fungování smečky, týmu, rodiny nebo i firmy ... a myslím, že spolu dáme do kupy ještě další 3 :-) A pokud víte předem, že přijdete, tak si s sebou přineste (třeba jen v hlavě nebo telefonu) oblíbené motto nebo citát o práci s lidmi nebo zvířátky.

  Počet hlasů: 24

 • Daniel Klečka

  Jak otextovat web jako copywriter

  Nemusíte utrácet desetitisíce ani tisíce za webové texty od profíka. Otextujte si svůj web sami. Pokud máte správné předpoklady a dodržíte-li pár zásad, bude to stát za to. Proč byste se měli do web copy pustit na vlastní pěst, jaké byste měli mít předpoklady a jak vůbec začít? Tady máte návod.

  Počet hlasů: 25

 • Jan Kupka

  Zombies!!!

  Decentně filozofující přednáška o umělé inteligenci, p-zombie argumentu, problému vědomí a kváliích.

  Počet hlasů: 25

 • Vojtěch Pšenák

  FuckUpy (při organizování eventů) a jejich řešení

  Jak vyřešit chybějícího speakra dvě hodiny před akcí? Co udělat, když nám mimozemšťan nedodá ceny do soutěže včas? Už rok v TechHeavenu pomáhám organizovat eventy. Za tu dobu se mi povedlo několik věcí pěkně zkazit. Naučil jsem se, čemu bych měl předcházet, ale hlavně, co dělat, když už se to pokazilo. Povím vám reálné příběhy fuckupů z posledního roku, jejich řešení a tipy, na co nezapomenout, když děláte event a co dělat, když na to zapomenete.

  Počet hlasů: 27

 • Lukáš Česal

  Elektromobilem po Plzni

  Povídaní o tom, jak se jezdí s elektromobilem v Plzni, pro koho je vhodný, pro koho ne. Zajímá tě, jaké jsou možnosti dotací, kde a jak rychle lze nabíjet, kolik ta sranda stojí, se kterým typem dojedeš do Prahy i zpět :-)? Jsi fanda nových technologií a uvažuješ o pořízení elektromobilu, ale stále si nejsi jistý? Určitě doraž. Pozor, po vyzkoušení e-auta není (snadné) cesty zpět. Vysoce návykové.

  Počet hlasů: 28

 • Milan Davídek

  Regulární výrazy

  Regulární výrazy - švýcarský nůž na zpracování textu. Ještě jsi do nich nepronikl a při střetu s regulárním výrazem se ti ježí chlupy? Přijď na mou přednášku a nauč se konečně rozumět těm klikyhákům. /^YOU\s+ARE\s+WELCOME$/i

  Počet hlasů: 30

 • Pavol Hejný

  Tvořte úspěšný, ne dokonalý produkt.

  Je pro úspěšné spuštění softwarového projektu potřeba vyladit všechny detaily? Rozhodně ne! Čím dřív aplikaci spustíte, tím dříve můžete sbírat cenný feedback a vytvořit takový produkt, který uživatelé opravdu chtějí. Na základě zkušeností z mnoha úspěšných i neúspěšných projektů vám povím, na co se před prvním spuštěním vykašlat a co se naopak zaměřit.

  Počet hlasů: 33

 • Tomáš Česal

  Jak řídím 100 lidí v 5 zemích

  Budu vám povídat o tom, jaké věci jsem musel řešit s postupným rozšiřováním ATELI. Co všechno jsem zvládl dokonale podělat a jak jsem se naopak naučil motivovat a řídit lidi, aby se mnou nejen vydrželi, ale byli ochotni budovat firmu jako svoji vlastní. Zajímá vás, jaké nástrahy na nás čekaly v zahraničí a v čem spočívá tajemství dobré delegace? Dejte mi svůj hlas a dozvíte se to. :-)

  Počet hlasů: 37

 • Luboš Hubáček

  Deployment projektu, aneb aby vás kolegové nebudili v 7 ráno

  Ve své přednášce pohovořím o svých zkušenostech, které jsem nasbíral za 5 let profesionálního vývoje webových aplikací ve výrobním závodě, několika agenturách a e-shopu. Zaměřím se na fuckupy, se kterými se čas od času setká každý vývojář nebo na důležitost code-review a jeho vlivu na kvalitní spánek vývojáře :-) Nikdo přeci nechce, aby Vám naštvaní kolegové volali v 7 ráno, že něco nefunguje. Dostane se i na otázku testování aplikace.

  Počet hlasů: 41